ANASAYFA İLETİŞİM SİTE HARİTASI
  Drop Down Menu
ENG
   
 
Drop Down Menu MİLLİ REASÜRANS YÖNETİM KURULU    

Yönetim Kurulu Başkanı: Ebru ÖZŞUCA

   
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olan Ebru Özşuca, ODTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Anabilim Dalı’nda ve Southampton Üniversitesi’nde (İngiltere) Uluslararası Bankacılık ve Finans alanında yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. Harvard Business School'da İleri Düzey Yöneticilik Programı'na katılan Ebru Özşuca, çalışma hayatına 1993 yılında Türkiye İş Bankası Fon Yönetimi Müdürlüğü’nde uzman yardımcısı olarak başlamıştır. Aynı müdürlükte Müdür Yardımcısı ve Birim Müdürü olarak da görev alan Ebru Özşuca, 2007-2011 yılları arasında Kurumsal Bankacılık Ürün Bölümü’nde Bölüm Müdürü, 2011-2017 yılları arasında Hazine Bölümü’nde Bölüm Müdürü olarak görev yapmıştır. Halen Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Ebru Özşuca 25 Mart 2019 tarihinden bu yana Millî Reasürans T.A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanıdır.
   
       

Yönetim Kurulu Başkan Vekili: Kubilay AYKOL

   
Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Kubilay Aykol, iş hayatına 1997 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır. 2006 yılında Merter Şubesi Müdürlüğü, 2007 yılında Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölümü, Müdür Yardımcılığı, 2009 yılında Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölümü, Birim Müdürlüğü ve 2011 yılında Bireysel Bankacılık Ürün Bölümü, Bölüm Müdürlüğü görevlerinde bulunan Kubilay Aykol, halen Bireysel Krediler Bölümü’nde, Bölüm Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. 2010-2018 yılları arasında Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Yönetim Kurulu’nda görev yapmıştır. 27 Mart 2018 tarihi itibariyle Millî Reasürans T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Kubilay Aykol, 25 Mart 2019 tarihinden bu yana Millî Reasürans T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekilidir.
   
       

Yönetim Kurulu Üyesi: Murat VULKAN

   
Hacettepe Üniversitesi Sosyal ve İdari Bilimler Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olan ve iş hayatına 1982 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de başlayan Murat Vulkan, Banka’nın çeşitli şube ve birimlerinde farklı kademlerde görev yapmıştır. 2011 - 2017 yılları arasında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de ve 2017 - 2020 tarihleri arasında İş Leasing’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev alan Murat Vulkan 26 Mart 2020 tarihinden bu yana Millî Reasürans T.A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesidir.
   
       

Yönetim Kurulu Üyesi: Levent KORBA

   
Dokuz Eylül Üniversitesi, Buca Eğitim Fakültesi, İngiliz Dili Eğitimi Bölümü'nden mezun olan ve Türkiye İş Bankası’na 1986 yılında katılan Levent Korba, Banka’nın çeşitli şube ve birimlerinde farklı kademelerde görev almıştır. Nisan 2011-2017 tarihleri arasında Türkiye İş Bankası’nda Genel Müdür Yardımcısı unvanıyla görev yapan Levent Korba İşmer İş Merkezleri Yönetim ve İşletim A.Ş. ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanlığı da yapmıştır. 28 Nisan 2017 tarihinden bu yana Milli Reasürans T.A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesidir.

   
       

Yönetim Kurulu Üyesi: Serdar GENÇER

   
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Serdar Gençer, University of Nottingham’da (İngiltere) Finans konusunda yüksek lisansını tamamlamıştır. İş hayatına 1990 yılında, Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Serdar Gençer, Banka’nın çeşitli bölümlerinde yöneticilik yapmış, 2008-2013 yılları arasında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Bu süre zarfında, Milli Reasürans T.A.Ş., Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. ve İşbank Gmbh’de yönetim kurulu üyesi, İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.’de yönetim kurulu başkanı olarak görev alan Serdar Gençer,2013 yılı itibarıyla, Sürdürülebilirlik Koordinatörü olarak, Şişecam Topluluğu’na katılmıştır. Kurumsal Gelişim ve Sürdürebilirlik Başkanı olarak görevine devam eden ve aynı zamanda Şişecam Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Serdar Gencer, 2018 yılında Genel Müdür danışmanı olarak görev yapmış, 2019 yılı başında emekli olmuştur. Serdar Gencer, 25 Mart 2019 tarihinden bu yana Millî Reasürans T.A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesidir.
   
       

Yönetim Kurulu Üyesi: Aydın Süha ÖNDER

   
Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Aydın Süha Önder 1986 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. İktisadi Araştırmalar Müdürlüğü’nde iş hayatına başlamış olup, aynı yıl Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olmuştur. Banka’nın çeşitli bölümlerinde yöneticilik yapmış olan ve 2011 yılından itibaren Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Aydın Süha Önder, 2014 yılında Şişecam Topluluğu’na katılmış ve 2020 yılı Ocak ayına kadar Rusya’da Şişecam grubunun Rusya Cam Ambalaj Grup Başkanlığı görevini yürütmüştür. Aydın Süha Önder, 26 Mart 2020 tarihinden bu yana Milli Reasürans T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.
   
       

Yönetim Kurulu Üyesi: Oğuz Taner OKUTAN

   
Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Oğuz Taner Okutan, Koç Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans programını tamamlamıştır. Türkiye İş Bankası A.Ş.’ye 1999 yılında katılan Oğuz Taner Okutan, Banka’nın farklı birimlerinde görev almış olup, halen Bireysel Kredi ve Kart Operasyonları Bölümü’nde bölüm müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Oğuz Taner Okutan, 26 Mart 2020 tarihinden bu yana Milli Reasürans T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.
   
       

Yönetim Kurulu Üyesi: Kemal Emre SAYAR

   
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü mezunu olan Kemal Emre Sayar, Sabancı Üniversitesi’nde Yönetimde Bilişim Teknolojileri, Boğaziçi Üniversitesi’nde ise Ekonomi ve Finans konulu yüksek lisans programlarını tamamlamıştır. İş hayatına, 1999 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Kemal Emre Sayar, Bankanın farklı birimlerinde yönetici pozisyonlarında çalışmış olup, halen İştirakler Bölümü’nde Birim Müdürlüğü görevini sürdürmektedir. Çeşitli grup şirketlerinde de yönetim kurulu üyelikleri bulunan Kemal Emre Sayar, 30 Kasım 2015 tarihinden bu yana Milli Reasürans T.A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.
   
       

Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür: Fikret Utku ÖZDEMİR

   
Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Nükleer Enerji Mühendisliği Bölümü Ön Lisans ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun olan Fikret Utku Özdemir, EDHEC Business School’da (Fransa) Finans alanında yüksek lisans programını tamamlamıştır. 1996 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş.’de, Teftiş Kurulu Üyesi olarak çalışmaya başlayan Fikret Utku Özdemir, 2005-2017 yılları arasında Banka’nın çeşitli bölümlerinde, farklı kademelerde görev almıştır. 2017 yılından bu yana Milli Reasürans T.A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren Fikret Utku Özdemir, 27 Ağustos 2019 tarihinde Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak atanmıştır.
   
       
       
       
Raportör: Fahriye ÖZGEN    
       
       
       
 
   
         
    Yasal Bilgilendirme